خواص و فواید انار برای سلامتی

انار و دانه های انار

همه ما می دانیم که انار یکی از لذیذترین و خوشمزه ترین میوه های پاییزی است است که حتی نحوه صرف شدن آن نیز ممکن است برای بسیاری خوشایند باشد. انار به خاطر داشتن آنتی اکسیدان ها و مواد غذایی فراوان فواید بسیاری برای سلامت ما دارد.

در اینجا ما به پنج مورد از خواص و فواید مهم انار می پردازیم:

سلامت قلب

انار شامل پلی فنول ها و تانین ها و سایر آنتی اکسیدان هایی است که محافظ قلب شما هستند. این مواد باعث پایین آمدن فشار خون می شوند و کلسترل(LDL) خون را کاهش می دهند.

مقابله با سرطان

مقابله با سرطان نیز از خواص و فواید انار است. مطالعات بسیاری نشان داده که آنتی اکسیدان ها و پلی فنول های موجود در انار می تواند از گسترش سلول های سرطانی جلوگیری کند و حتی آنها را مستعد از بین رفتن کند.

کنترل وزن

دانه های انار با این که کالری اندکی دارند اما شامل فیبر ها و ویتامین های فراوان هستند. انار و سایر مواد غذایی مانند حبوبات که دارای فیبر فراوان هستند به کنترل وزن شما کمک می کنند و هم خطر ابتلا به بیماری های مضمن را کاهش می دهند.

سلامت پوست

خوردن انار باعث می شود پوست خود را جوان و سلامت نگه دارید و پوستی بدون چین و چروک و شاداب داشته باشید. آنتی اکسیدان های موجود در انار فرایند پیری را به تاخیر می اندازند.

سلامت دندان

انار به خاطر داشتن خواص آنتی باکتریال فواید خوبی برای دندان ها دارد. نوشیدن آب انار برای از بین بردن جرم دندان مفید است و دندان ها و لثه را تمیز سالم نگه می دارد.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

شما احتمالا این مطالب را نیز دوست دارید...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.